Ehliyet Sınav Soruları
Ehliyet Sınav Soruları

2021 Ehliyet Sınav Soruları

2021 Ehliyet sınavı soruları adayların ehliyet almaları için bilmesi gereken yetkinliklere göre hazırlanmaktadır. Çünkü adayların ehliyet aldıktan sonra araç kullanırken bilmesi gereken detaylar bu sınavda sorulmaktadır. Sorular hem teknik detayları içerirken hem de mantık kurularak çözülebilecek soruları içermektedir. 50 adet sınav sorusu bulunan bu sınavda soru dağılım şekli de bulunmaktadır. Sorular 23 adet trafik konusundan gelmektedir. Bunun yanında 12 adet ilk yardım sorusu mevcuttur. Geri kalan sorular ise 9 adet motor ve 6 adet de trafik adabından çıkmaktadır. Bu soruların dağılımı adayların taşıması gereken özelliklerden oluşmaktadır. Bu soruları başarı ile tamamlayan adaylar direksiyon eğitimi almaya hak kazanırlar.

2021 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları

2021 Ehliyet sınav soruları ve cevapları adaylar için her 2 ayda bir hazırlanmaktadır. Çünkü ehliyet sınavı 2 ayda bir yeni adaylar için tekrar yapılmaktadır. Eğer ilk sınavda başarısız olduysanız ise 2 ay bekleyerek diğer sınava girmeniz gerekmektedir. Ehliyet sınavında dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan en önemlisi ehliyet sınavında yanlışların doğruları götürmemesidir. Bunun için bilmediğiniz soruları boş bırakmak yerine mantığınıza en yakın gelen cevabı işaretleyebilirsiniz. İşaretlediğiniz soru yanlış çıkarsa doğruları etkilemediği için doğru çıkma ihtimalini kullanabilirsiniz. Ehliyet sınavında 50 soru bulunmaktadır. Ve bu soruların puan değeri her bir tanesi için 2 puandır. Toplam 35 soruya doğru yanıt veren her aday sınavı tamamlayabilmektedir.

İlgili Makaleler

2021 Ehliyet Sınav Soruları ( Son Güncellenme Tarihi Aralık 04, 2022 )

 

2021 ehliyet sınav soruları motorlu araç sürücü belgesi almak isteyen kişiler için her sene özel olarak hazırlanmaktadır. Ehliyet alarak araç kullanmaya başlamak isteyen kişilerin hem pratik hem de teorik eğitimden geçmesi zorunludur. Bu eğitimlerin ardından gerçekleştirilen sınavda ise yeterli puanı alarak başarılı olan kişiler ehliyet almaya hak kazanır.

2021 ehliyet sınav soru ve cevapları da tam bu noktada önemini göstermektedir. Sınava hazırlanan kişiler bu sorular ile hazırlık yapabilirler. Daha önce yayımlanmış olan 2021 MEB ehliyet sınav soruları ile pratik yapıldığı takdirde sınava daha kolay hazırlanılabilmektedir.

2021 MEB Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları

2021 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak gerçekleştirilen ehliyet sınavındaki sorular kişilerin bilgi seviyesini ölçmek üzerine kurgulanmıştır. Araçlarda bulundurulması gereken ekipmanlardan, sürücü davranışlarına kadar birçok unsur sınavda yer almıştır. Sınava hazırlanan ve başarı ile sınavı geçmek isteyen kişiler 2021 ehliyet sınav soruları çöz alıştırmaları ile hedefleri olan puanı alabilir.

ehliyet sınav soruları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu