Ehliyet Sınav Tarihleri


4
auto

Ehliyet Sınav Tarihleri

Ehliyet sınav tarihleri Çoğu insanın merakla beklediği ehliyet sınavı MEB tarafından belirlenmektedir. Belli aralıklarla düzenli olarak yapılan ehliyet sınavında trafiğe çıkabileceğiniz duruma gelmelisiniz. Hem sizin hem çevrenizdekilerin güvenliği girilen sınavlara bağlıdır. Sınav günleri her iki ayda bir yapılmaktadır. MEB tarafından belirlenen sınav tarihlerini güncel olarak takip edebilirsiniz. Ehliyet sınavı 50 sorudan oluşmaktadır. İçerisinde trafik kurallarından adabına kadar pek çok soru tarzı bulunur. 60 dakika içerisinde sınavı bitirmeniz gerekmektedir. Teorik sınavdan 100 puan üzerinden 70 puanı geçmeniz gerekir.

Dört kez başvuruda bulunabileceğiniz sınav oldukça kolaydır. Sınav içeriği temel ilk yardım bilgisi, trafik ve çevre, trafik adabı ve araç tekniği konularıyla hazırlanmaktadır. Ehliyet sınavları iki sınavdan oluşmaktadır. Yazılı yani teorik sınav ve uygulama sınavı ehliyet mülakatını oluşturur. İkisinden de başarıyla geçen kişiler ehliyet almaya hak kazanmıştır. ÖSYM tarafından hazırlanan teorik sınav sorularının dağılımı her sene değişir. Başvurularınız her ayın 1-10 arsında yapmalısınız.

Ehliyet Sınav Tarihleri

Teorik sınavdan sonra direksiyon sınavını geçmeniz gerekir. Sürücüleri bu sınavda kontrol eden bir eğitmen bulunur. Eğitmenin isteklerine göre aracınızı park edişinizden hareket halindeyken uyulan kurallardan puan alabileceksiniz. Ehliyet sınav tarihleri her yıl MEB tarafından düzenlenmektedir. Araç cinsine göre değişen uygulama sınavında eğitmeniniz sizlere yön gösterecektir. Sertifika türüne göre M, A1, A2, A, B1, B, D1, D, C1, C ve F sınıfı için farklı uygulama sınavı mevcuttur.

auto

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Ben eylet sınavına girecem

  2. ALAKALI Güzel uygulama

  3. Benim yarın sınavım var ehliyet yazılı sınav yardımcı olabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir