Ehliyet Kargo Takibi Nasıl Yapılır? 2023

Ehliyet Kargo Takibi Nasıl Yapılır? 2023
Ehliyet Kargo Takibi Nasıl Yapılır?
0
auto

Ehliyet Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Eğer sizler de ehliyet çıkarmışsınız ve ehliyet kargo takibi konusunda bilgilendirme yazısı da arıyorsanız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyabilir ve buna bağlı olarak hareket edebilirsiniz.

Özellikle bu noktada dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de ehliyet kargo takibine pdf sayfası üzerinden yapabileceğinizdir. Normal kargolardan farksız bir şekilde siz hep gönderilen kargo kodu ile birlikte PTT sayfasına girerek sorgulama yapabilir ve kargonuzun nerede olduğunu dağıtıma çıkıp çıkmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu süreçlere bilinçli bir şekilde yaparak kargo takibinin de sorunsuz bir şekilde çözümlemek oldukça kolay ve pratiktir.

Kargoyu Başkası Teslim Alabilir Mi? 

Eğer ehliyet teslimat kargosu da alıyorsanız bu durumda şahsi olarak kendinizi teslim alması gerekmektedir. Aksi takdirde imzanız alınamayacağı için ehliyet bir başka kişiye teslim edilmeyecektir. Eğer başkasının teslimi almasını istiyorsanız, bu durumda herhangi bir yapılacak yaptırım söz konusu olmayıp ehliyetinizi de alabilmeniz söz konusu değildir.

Bunun için kendinizin olması ve böylelikle tarafınız tarafından ehliyetin PTT kargo ile tarafımızca teslim alınması gerekmektedir. Bu kargoyu bir başka teslim alamaz ve böylelikle süreç değiştirilemez.

Kargo Alınmazsa Ehliyet Nereye Gider?

Kargo Alınmazsa Ehliyet Nereye Gider? 

Eğer kargoyu alamazsanız dağıtıma çıktığında adresinizde bulunmuyorsanız, bu durumda dağıtıma çıkan ehliyetiniz şubeye geri gönderilecektir. Bu durumda yapmanız gereken şeylerden biri şubeye giderek kargonuzu almak olmalıdır şubeye gittiğinizde de yine dikkat etmeniz gereken noktalardan biri tarafımız tarafından teslim edildiğini beyan etmeniz ve kendi imzanızı atmanız olacaktır.

Ehliyet Elinize Ulaşmadıysa Ne Yapılmalıdır? 

Eğer ehliyet elinize ulaşmadıysa PTT görevlisi ehliyet teslimi için 2 defa adrese teslim edemediği durumlarda ehliyet belgeleri 7 gün süre boyunca PTT şubelerine bekletilmektedir. PTT görevlileri beyan sırasında verdiğiniz telefon numarasına ulaşarak sizlere belgenizin şubelerde bulunduğunu ve belgenizi şubeden almanızı isteyecektir.

Eğer telefon numaralarınızı ulaşılamadığı takdirde ehliyet belgesi başvuru yaptığınız nüfus müdürlüğüne geri gönderecektir. Aynı zamanda PTT görevlisi gönderiyi teslim edemediği de kapınıza sizi adresinizde bulamadığına dair kağıt yaptıracaktır. böylelikle takip numaranızla ehliyetinin durumunu kolay bir şekilde sorgulayabilir ya da öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Kargoya Çıktığında Bilgilendirilme Yapılır Mı?

Ehliyet Kargoya Çıktığında Bilgilendirilme Yapılır Mı?

Ehliyetiniz PTT kargo ile tarafınıza ulaştırılmaktadır. Normal ürün kargolama ve kargo teslimi süreci nasıl işliyorsa ehliyet kargolama süreci de aynı şekilde işlemektedir. Ehliyetler ortalama olarak bir hafta içerisinde takımımıza ulaştırılmaktadır. Bu süreçte kargoya verilen ehliyetlerine size sms yoluyla bilgilendirilecek ve ehliyet kargo takibinin kolay bir şekilde sayesinde yapabilmeniz sağlanacaktır.

Kodları düzenli olarak takip ederek size bu konu hakkında bilgiye sahip olabilir ve eksiksiz bir şekilde kargo sürecinizi takip ederek dağıtıma çıktığını ya da nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylelikle sürece kolay ve pratik bir şekilde yönlendirebilir ve aynı zamanda kargo takibine net bir şekilde yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geçici Ehliyet Belgesi Nedir? 

Eğer kargoda olan ehliyetinizi bekliyorsanız bu durumda hiçbir şekilde zaman kaybetmeden geçici sürücü belgesi çıkararak kolay bir şekilde trafiğe çıkmanız mümkün olacaktır. Bu belgeyi trafik tescil şubesi tarafından geçici ehliyet belgesi alabilir ve geçerlilik süresine bağlı olarak belgeyi kullanarak trafiğe çıkabilirsiniz.

Ancak bu durum söz konusu iken ehliyet belgesi gelecek ve tarafınıza teslim edilecektir. Bu nedenle sürece pratik bir şekilde yönlendirmeli ve buna bağlı olarak hareket etmelisiniz. Trafik tescil şubesine uğrayarak siz de geçici belgenin süresini uzatabilir ya da geçici belgesi çıkartarak trafiğe çıkabilirsiniz.

Geçici Ehliyet Belgesi Nedir?

Ehliyet Ve Kargo İşlemleri 

Ehliyetinizin basılmasının ardından kolay bir şekilde kargo işlemleri gerçekleştirilmekte ve tarafınıza gönderimi sağlanmaktadır. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadan kısa sürede tarafınıza gönderimi sağlayan kargoyu şahsi olarak teslim alabilir ve PTT kuryesinden imza karşılığında ehliyetinizi alabilirsiniz.

Bu süreçler oldukça pratik ve sorunsuz bir şekilde ilerleyecek adresinizde bulunduğunuz takdirde tarafınıza teslim edilmesi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilecektir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de ehliyet ve kargo işlemlerini PTT şubesi aracılığıyla yapıldığını bilmek buna bağlı olarak hareket etmektir. Özellikle bu süreçlerin sorunsuz bir şekilde durması adına yapmanız gereken şeylerden biri kargonuzun takibini sıkı ve dikkatli bir şekilde yapmak ve buna bağlı olarak süreci planlamak olmalıdır.

auto

Yorum Yap