Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2023 

Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2023 
Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları
0
auto

Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları Ne Kadar? Eğer sizlerde yeni ehliyet almak istiyorsanız ve bu durumda fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okuyarak net bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda tüm ehliyet sınıflarına ait sürücü kursu fiyatlarına bu yazımızda net bir şekilde öğrenebilir ve bunun ne kadar maliyetle karşılanacağını bilgisine ulaşarak buna bağlı kalarak gerekli yerlere ehliyet başvurusu için başvurabilirsiniz.

Özellikle son dönemlerde araç kullanmak çağımızın gerekliliklerinden biri olup mutlaka ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey ehliyet alabilmek için gerekli yerlere başvurmak ve süreci böylelikle yürütmek olmalıdır. Sizler de en kısa sürede ehliyetinizi alabilir ve araç sürmeye başlayabilirsiniz.

Süreç her ne kadar zor gibi görünse de güvenilir bir kurstan yardım ve destek aldığımız takdirde süreci net ve pratik bir şekilde yönlendirmeniz mümkündür. Böylelikle siz de fiyatları öğrenerek ehliyet alabilir bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgiye sahip olabilirsiniz.

M Sınıfı Ehliyet 

M sınıfı ehliyet almak isteyenlerin 5.074 TL sürücü kursu ücret ödemeleri gerekirken sınav giriş ücretleri ise 455 TL dir. Aynı zamanda harç için 1.595 TL ödenirken tüm bu giderlerin toplam masrafı ise 7 binası 125 TL dir.

Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları

A Bir Sınıfı Ehliyet 

Bu sınıftan ehliyet almak isteyenlerin 5 bin 74 TL sürücü kursu fiyatı ödemeleri gerekirken sınav giriş ücreti olarak 455 TL ödemeleri gerekir. Aynı zamanda harç olarak 1.595 TL yatırmaları gerekirken toplam olarak diğer masrafları ile birlikte 7 binası 125 TL ye mal olacaktır.

A 2 Sınıfı Ehliyet 

Bu sınıftan ehliyet almak isteyenlerin sürücü kursu fiyatları dâhilinde 5.900 TL ödemeleri gerekirken sınav giriş ücreti olarak 455 TL ödemesi yapması gerekirken harç olarak 1.595 TL ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda toplam tüm giderler ve burada verilen maliyetler ile birlikte a 2 sınıf ehliyet maliyeti 7.950 TL’dir.

A Sınıfı Ehliyet 

Bu sınıftaki ehliyetlerin sürücü kursu fiyatları 7.048 TL iken sınava giriş ücreti 455 TL olup harç için 195 TL yatırılması gerekmektedir toplam maliyeti ise toplam olarak da 9.100 TL’dir.

Ehliyet Harç Ücretleri Ne Kadar?

B Sınıfı Manuel Ve Otomatik Ehliyet 

Bu sınıfta sürücü kursu fiyatları 7.048 TL olup sınav giriş ücreti 455 TL’dir harç için ise 3.259 TL yatırılması gerekmektedir toplam maliyeti ise 10.762 TL’dir.

B Sınıfı Engelli Ehliyeti

Sürücü kursu fiyatları 7.048 TL olup sınav giriş ücreti 455 TL iken her harç için 1.595 TL ödenmesi gerekmektedir toplam maliyete 9.100 TL’dir.

B sınıfı için 7.048 TL sürdüğü kursa fiyata almaktayken sınav giriş ücreti için ise 455 TL alınırken harç için 1.595 TL talep edilmektedir. Toplam maliyet ise b1 sınıf ehliyeti için 9.100 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları

F Sınıfa Ehliyet 

Sürücü kursu fiyatları bu sınıf için 5.885 TL iken sınav ücreti 455 TL olup art için istediğin 595 TL yatırılması gerekmektedir. Toplam ehliyet maliyeti ise 7.935 TL olarak da karşımıza çıkar. Sürücü kursu fiyatları sınıflara göre düzenli olarak değişim göstermektedir.

A1, A2, A B Sınıfına  

Sürücü kursu fiyatları bu sınıfta 5.614 TL iken sınav giriş ücreti ise 295 TL’dir harç için 3.259 TL yatırmak gereken toplam maliyet 9.177 olarak karşımıza da çıkmaktadır.

B< D1 Sınıfı Ehliyet  

Bu sınıfta ise sürücü kursu fiyatları 4 binası 88 TL iken sınav giriş ücreti 295 TL olarak karşımıza çıkar. Bu sınıftan ehliyet almak isteyen birisi harç olarak 4.923 TL yatırması gerekirken toplam gider ile birlikte 9.300 TL lik miktar gerekmektedir.

B< D Sınıfı Ehliyet Otobüse Fark 

Ayrıca sürücü kursu fiyatları 6.412 TL iken sınav giriş ücreti 295 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bu alanda 4 bin 923 TL ehliyet harç ödemesi gerekirken toplam maliyeti ise 11.630 TL’dir.

B<C Sınıfı Kamyona Fark 

auto

Bu ehliyet sınıfını da ise 7.840 TL sınav giriş ücreti ödenmesi gerekirken 295 TL sınav ücreti de ödenmektedir. Harç olarak ise 4.923 TL ödenmesi gerekmektedir toplam maliyet ise 12.700 TL’dir.

C,D < CE  Sınıfı Ehliyet 

Bu noktada ödemeler ile birlikte sürücü kursu fiyatları 5.500 TL iken sınav giriş ücreti 295 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Harç için ise 4.923 TL yatırılması gerekmektedir. 10 bin 720 TL‘dir.

Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları

B, C, D < A1 Sıfır Motosiklet Fark 

Sürücü kursu fiyatları 3.732 TL iken harç olarak 1.595 TL yatırılması gerekmektedir. Ayrıca ücretsiz 295 toplam maliyet 5.620 TL olarak karşımıza çıkar.

B, C, D < A2 Motosiklet Fark 

Sürücü kursu fiyatları 4.284 TL iken sınav giriş ücreti 295 TL olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda toplam maliyet için ise 6.140 TL‘nin ödenmesi gerekmektedir.

B, C, D < A Sınıfı Motosiklete Fark 

5.688 TL sürücü kursu fiyata alınırken 295 TL sınav giriş ücreti tahsis edilmektedir. Aynı zamanda 1.595 TL harç ödemesi bulunmaktadır. Toplam maliyet ise 7 bin 580 TL olarak karşımıza çıkar.

Ehliyet Fiyatları İle İlgili Önemli Noktalar 

  • Bu noktada dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de ehliyet fiyatlarının sürücü kursu fiyatları + ehliyet harç ücreti artışından giriş ücreti şeklindedir.
  • Bu nedenle 3 ayrı ödemeden oluşmaktadır sürücü kursu ücretleri kursa ödenirken ehliyet harçları devlette sınav giriş ücretleri ise Milli Eğitim bakanlığına ödenir.
  • Aynı zamanda ilk defa ehliyet alanlar için teorik sınav giriş ücreti 160 TL ve direksiyon sınav giriş ücreti 285 TL olarak karşımıza çıkar.
  • Ayrıca ehliyet sınıflarındaki harç ödemeleri değişimi göstermektedir.
  • Sınıf yükseltenleri in ise direksiyon sınav ücreti ödemesi 295 TL olarak da karşımıza çıkar.
Direksiyon Eğitimleri Kaç Saat Verilmektedir?

Direksiyon Eğitimleri Kaç Saat Verilmektedir? 

Direksiyon eğitimlerinin saatleri her sürücü adayı için bireysel olarak verilirken aynı zamanda hangi sınıftan ehliyet alacağınıza bağlı olarak da değişim göstermektedir. Otomobil tarzı ehliyetler için en az 2 saat ağır araçlar için ise en az 4 saat direksiyon eğitimi alınması gerekmektedir.

Eğer opsiyonel olarak kendinizi yeterli hissetmiyorsanız bu durumda direksiyon ders saatlerini daha da çok artırabilir ve buna bağlı kalarak direksiyon eğitimini daha başarılı hale getirebilirsiniz. Her sürücü adayı için bireysel olarak direksiyon eğitimi verilmektedir. Teorik olarak değil uygulama olarak öğrenmek için bu dersler oldukça önemlidir.

Sürücü Kurslarından Ekstra Direksiyon Dersi Alabilmek Mümkün Müdür? 

Sürücü kurslarından ekstra direksiyon dersi alınabilir ve böylece yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız ders saatini genişleterek bu konudaki bilgilerinize daha da çok arttırabilirsiniz. Aynı zamanda her ekstra ders için ekstra ücret ödemeniz de gerekecektir

Bu nedenle sürücü kursu ekstra direksiyon dersi alırken her ders için 400-500 TL aralığında ücret fiyatına tekabül edeceğini bilmeniz gerekmektedir. Ehliyet sınavına girmeden önce kendinizi yetersiz görüyorsanız bu durumda direksiyon ekstra ders alabilir ve süreci daha kolay hale getirerek pekiştirme şansınızı artırarak bu alandaki süreci daha iyi hale getirebilirsiniz.

Sürücü Kursundan Ekstra Direksiyon Dersi Alınabilir Mi? 

auto

Yorum Yap