Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu Alma Sistemi NVI Üzerinden Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? 2023

Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu Alma Sistemi NVI Üzerinden Ehliyet Randevu Nasıl Alınır? 2023
Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu Alma Sistemi NVI Üzerinden Ehliyet Randevu Nasıl Alınır?
0
auto

Nüfus müdürlüğü ehliyet randevu alma sistemi, Nasıl Alınır? NVI üzeri aynı zamanda tüm bu süreçlerin belirli ve planlı bir şekilde yürütülmesi buna bağlı olarak hareket edilmesi de oldukça önemlidir. Aynı zamanda ehliyet randevusu almak için öncelikle yapmanız gereken şeylerden biri nüfus müdürlüğü ehliyet randevu sistemi üzerinden başvuru yapmak olmalıdır.

Başvuruyu eksiksiz bir şekilde yaptığınız takdirde sürece sizler de pratik bir şekilde yönlendirebilir ve dilediğiniz gibi ehliyet alma başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden pratik bir şekilde randevu alabilmek artık çok kolaydır.

Randevu Almak İçin Seçenekler

Sürücü sertifikanızı almanızın ardından ehliyet randevusu alabilmek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. bunlardan biri nüfus ve vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü sayfasından online ehliyet randevusu almak iken diğeri ise alo 199 vatandaşlık etkileşim merkezini arayarak telefonla ehliyet randevusu alabilmektir.

İki farklı şekilde kolay yöntemlerle ehliyet randevusu almanız ve böylece işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Hem telefondan arama ile hem de internet üzerinden internet sayfası aracılığıyla kolay bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz. Bu sefer oldukça kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirirken 2 farklı yöntem olmuştur sürücü adaylarında işlerinin daha da kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda ehliyet için randevu almak artık kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ehliyeti İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ehliyeti İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? 

Ehliyet için gerekli olan bazı belgeler bulunmaktadır bu belgeleri eksiksiz bir şekilde almalı buna bağlı olarak sertifikayı almak için gittiğiniz dere bu belgeleri eksiksiz bir şekilde vermeniz gerekmektedir.

Özellikle nüfus cüzdanı, sürücü sertifikası, sürücü kursu dosyası, sürücü sağlık raporu, 2 adet biometrik fotoğraf, sağlık raporunda kan grubunuzun belirtildiğinden emin olmalısınız. ehliyet harcını yatırdığına dair dekont bu belgeleri yanınızda eksiksiz bir şekilde bulundurmayan mutlaka dikkat etmelisiniz.

Yukarıda sizden istenen belgelere gerekli yerlere gününde yatırdığınız takdirde başvuru işlemleriniz gerçekleşecek ve böyle sürecektir en kısa sürede tamamlamanız sağlanacaktır. Sizden istenen bu belgelerin eksiksiz olduğundan bu kadar emin olmaları buna bağlı olarak da yatırma işlemlerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Başvuru Sonrasında Ehliyet Ne Zaman Gelir? 

Başvurularınızda eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra ve belgelerinizi gerekli yerleri teslim etmenizin ardından ehliyet süreci işlemeye başlayacak ve ehliyetinin basın süreci Ankara’da çiplerin yerleştirilmesiyle gerçekleştirilecektir.

Başvuru Sonrasında Ehliyet Ne Zaman Gelir?

Bu süreç nüfus müdürlüğü size 15 gün süre içerisinde geçici ehliyet belgesi verilecek ve bu sürede trafiğe çıkmanızı da herhangi bir sakınca bulunmayacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de ehliyetiniz bir hafta içerisinde tarafınıza teslim edilirken PTT kargo teslimat sürecini takip etmek ve aynı zamanda şahsi olarak kendimizin kargoyu teslim almanızı sağlamaktır. Bir başkasına kargoyu aldırmaz mümkün değildir. Kişisel olarak ehliyet sahibinin imzası gereklidir.

Ehliyet Randevusunu Sorgulayabilir Miyiz? 

Aynı zamanda ehliyetiniz için randevu almışsanız ehliyet randevusunu kolay bir şekilde sorgulama yaptırabilir ve bunun için aldıktan sonra kontrol etmek için ehliyet randevusu sorgulama işlemine pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ehliyet verme ve bu sorgulama işlemlerini nüfus ve vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünün internet sayfasına girerek randevu sorgulama sayfasından yapabilmeniz mümkündür. Bu süreç oldukça sorunsuz bir şekilde ilerleyecek aynı zamanda Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma Sistemi sayesinde kolay bir şekilde sorgulama yapabilmenizi de sağlanacaktır. Süreçleri tamamen kolay ve pratik bir şekilde yapabilmeniz sizler için de kolaylaştırıcı pratik yapacaktır.

Ehliyet Randevusu İptal Ettirilebilir Mi? 

Eğer ehliyet randevusu aldıysanız ve ehliyet randevusu tarihinde daha önemli bir işiniz çıktıysa bu durumda randevunuzu İptal ettirebilirsiniz. Randevunuzu direkt iptal ettirebileceğimiz gibi başka bir tarihe erteleyebilirsiniz mümkündür.

Ehliyet Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Ehliyet Randevusu İptal Ettirilebilir Mi?

Ehliyet randevusunu iptal etmek için öncelikle yapmanız gereken iki farklı işlem bulunmaktadır birincisi olarak internet adresi üzerinden iptal işlemini başlatabilir ya da alo 199 u arayarak randevu tarihinizi İptal ettirebilir ya da erteleyebilirsiniz.

auto

Bu süreçte tamamlamak kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkün olup aynı zamanda hem iptal ettirebilir hem de randevu tarihini daha sonraya alabilirsiniz. Ehliyet randevusunu iptal ettirmek oldukça kolay ve pratik olarak ehliyet randevusunu ertelemek de yine aynı şekilde kolaydır.

Ehliyet Ücretleri Ne Kadar? 

Ehliyet ücretleri her yıl daha da değişim göstermektedir nedenle yeni ehliyet çıkartmak ya da eski tip olan ehliyeti yenilemek için randevu oluşturduktan sonra ehliyet harcını mutlaka ödemeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda ehliyet harçlarındaki fiyatları değiştiren tutarlardan biri de ehliyette hangi sınıfa ait ödeme yapacağımızdır. Ehliyet sınıflarına göre ödeme harcı fiyatları da değişim göstermektedir. Aynı zamanda bu fiyatlar her yıl güncellenmekte ve değişmektedir.

Bu nedenle ödenmesi gereken ehliyet ücretinin güncel tutarı başvuru ücretleri sayfa sunan kontrol edilebilir buna bağlı olarak bilgilendirilme yapılabilir. Ayrıca bir diğer önemli noktalardan biri de ehliyet ücretleri fiyatları hakkında detaylı bir şekilde bilgiye sahip olarak ödeme süreçlerini böylece başlatabilirsiniz.

Ehliyet Harç Ücretleri Ne Kadar?

Ehliyet Ücretleri Ne Kadar?

Ehliyet Kargo Takibi  

Gerekli süreçleri tamamladıktan harcınızı yatırdıktan ve randevunuzu aldıktan sonra belgeleri de teslim etmenizin ardından ehliyet kargo takibi başlayacaktır. Bu süreç başladığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde ehliyet tarafınıza PTT kargo ile ulaştırılacaktır.

Bu süreci bilinçli bir şekilde yönlendirmeli ve buna bağlı olarak hareket ederek süreci planlı bir şekilde tamamlamalısınız. Aynı zamanda ehliyet kargo takibini yaparken dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de adres değişikliği yapacağınız zaman ehliyetimiz in henüz kargoya çıkmaması gerekmektedir. Eğer ehliyetinizi kargoya çıktıysa artık adres değişimi yapabilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle bulunduğunuz adreste ikamet etmeli buna bağlı olarak da şahsi olarak teslimine almalısınız.

Ehliyet Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

auto

Yorum Yap